Ta strona używa ciasteczek

 W dniach 14 – 16 września grupa Benforda miała przyjemnośc gościć w Krakowie na jubileuszowym X Kongresie przeciwdziałania oszustwom i nadużyciom gospodarczym.

Podczas trzech dni Kongresu, przedstawione zostały różne sposoby na poprawę kontroli w instytucjach rządowych czy w prywatnych firamch. Wiele zostało powiedziane o :

  • bezpieczeństwie informacji;
  • sposobach kontroli wewnętrznej;
  • przeciwdziałaniu zjawiskom korupcji;
  • ocenie ryzyka nadużyć
  • sposobach zapobiegania oszustwom.

Swoją prezentację, zaprezentowała również grupa Benforda.

Nasza prezentacja nie przekazywała informacji w jaki sposób chronić informacje w firmie, czy jakie procesy powinny być zachowywane podczas audytu. Skupiliśmy się na praktyczniej stronie kontroli. Na początku wyjaśnione zostało prawo Benforda oraz przedstawiony został przypadek kiedy i w jaki sposób zostało zastosowane do wykrycia defraudacji. Następnie pokazane zostało makro, za pomocą którego analizujemy dane oraz - co najważniejsze - sposób ich interpretacji. W podsumowaniu skupiliśmy się na sposobach wykorzystania prawa Benforda w praktyce oraz dziedziny w których to prawo może okazać się bardzo przydatne.

Z uwagą przyjęto, to co mieliśmy do zaprezentowania za co słuchaczom serdecznie dziękujemy. Co więcej, zainteresowanie tematem przerosło nasze najśmielsze oczekiwania. To skłania nas ku temu, że Prawo Benforda będzie w przyszłości wykorzystwane do kontroli danych i motywuje nas do dalszych badań oraz pracy nad spójną i funkcjonalną aplikacją.

Jesteśmy otwarci na współpracę z wszystkimi, którzy chcieliby prowadzić podobne badania w tym zakresie i chciałyby sprawdzić czy zastosowane przez nas metodyki, mogą się sprawdzić w ich firmach czy instytucjach.

 

Otrzymaliśmy wiele maili z prośbą o aktualną prezentację z konferencji. Można ją odnaleźć pod tym linkiem.

 

Grupa Benforda.